چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

نقد و بررسی Airpods 2 اپل

نقد و بررسی نسل دوم Airpods

نقد و بررسی Airpods 2 – کل انسان ها را میتوان به دو دسته تقسیم کرد  دسته اول کسانی که ایرپاد  به راحتی در گوششان قرار می گیرید و دسته دوم کسانی که ایرپاد در گوششان نمی‌ماند!  اگر عضو دسته اول هستید احتمالا دوست دارید اطلاعات بیشتری از نسل دوم ایرپاد های اپل که به تازگی در فروشگاه ها عرضه شده اند، بدست آورید.

نقد و بررسی Airpods 2

‌‌

نقد و بررسی Airpods 2 اپل
نقد و بررسی Airpods 2 ، تغییرى داشتن یا نه؟!

طراحی Airpods 2

اپل این محصول را Airpods 2 نامگذاری نکرده بلکه به این دلیل که تغییر اصلی این محصول اضافه شدن شارژر بی‌سیم برای کیس آن است Airpods جدید را با نام Airpods with Wireless ChargingCase یا ایرپاد با کیس با قابلیت شارژر بی‌سیم به فروش می‌رساند که منطقی هم بنظر ‌می‌رسد زیرا خود ایرفون ها تغییر زیادی نداشته اند و تشخیص تفاوت هایش با نسل قبلی کمی سخت است.

کیس کوچک و سفید رنگ ایرپاد  دقیقا همان ظاهر قبلی را دارد به این تفاوت که یک چراغ LED به جلوی آن اضافه شده که بنظر میرسد که مشاهده وضعیت شارژ کیس را راحت تر می‌کند اما در عمل وقتی کمی از اتصال شارژر می گذرد LED خاموش می‌شود و مجبور خواهید شد برای مشاهده وضعیت شارژ درب کیس را باز کنید تا مجددا LED روشن شود.

این موضوع هم میتواند خوب کاملا صحی باشد و هم غلط! از یک طرف شاید شما دوست داشته باشید بفهمید دقیقا کی شارژ کامل ایرپادتان انجام شده و طرفی دیگر شاید نخواهید نور LED دائم روشن باشد (مثلا هنگام شارژ کردن شبانه)

از سوی دیگر طراحی و ابعاد ایرپاد های جدید دقیقا مانند نسل قبلی خود است و و از همان پلاستیک سفید براق نسل قبل که حس خوبی را منتقل می کند در آن استفاده شده پس اگر با نسل قبلی ایرپاد راحت بودید و مناسب برای گوش شما بود قطعا نسل جدید هم مناسب شماست و اگر برعکس بوده باید بدانید که وضعیت تغییری نکرده و طراحی همان است!

طراحی Airpod همانند هدفون های سیمی اپل است و بر خلاف بسیاری از هدفون ها لازم نیست تا به سختی لاستیکی را در کانال گوش خود فرو کنید و تنها کافیست آنرا در گوش قرار دهید که اکثر مشتریان ایرپاد دوست دار همین راحتی این محصول هستند.

نقد و بررسی Airpods 2 اپل

کیفیت صدا نسل دوم Airpod

 

طراحی قبلی ایرپاد واقعا خوب و آینده نگرانه بنظر می رسد که اپل ترجیح داده تغییری در آن ایجاد نکند اما  در مورد کیفیت صدا انتظار بهبود داشتیم که متاسفانه در این محصول تغییر محسوسی مشاهده نمی شود.

پس کیفیت صدا تغییری نکرده،این خوب است؟؟

در یک کلمه  نه! درحالی که کیفیت صدای ایرپاد برای چیزی که هست واقعا خوب است اما قطعا بهترین نیستند و همچنان بدون استفاده از اکولایزر فرکانس های بالا بیش از حد غالب اند.

اتصال

نسل دوم Airpod از چیپ جدیدی برای ارتباط بیسیم و ویژگی های آن استفاده میکند تراشه نسل قبلی W1 نام داشت و نسل دوم Airpod از تراشه H1 بهره می برد (واقعا هدف این نوع از نامگذاری اپل را نمیدانیم!)

نکته قابل توجه این است که تراشه جدید این اجازه را به شما می دهد تا بجای استفاده از حرکات دستی (مانند دوبار ضربه زدن روی earbbud) از دستیار صوتی اپل یعنی سیری استفاده کنید و با گفتن “Hey siri” با آن ارتباط برقرار کنید.

نکته بعدی اینکه در Airpods 2 تاخیر حتی کمتر از سری قبل شده. در هدفون ها و اسپیکر های بیسیم مقداری تاخیر بین زمان منبع صوت و پخش صدا وجود دارد برای مثال اگر با تلفن خود بازی کنید متوجه خواهید شد که در بعضی از این اسپیکر یا هدفون های بیسیم تاخیر کاملا محسوس است. نسل قبلی Aripod از این نظر بد نبود اما حالا بهتر هم شده و این کاهش تاخیر در آن محسوس است.

طبق گفته اپل زمان تعویض دستگاه منبع و اتصال به منبع دیگر هم کاهش یافته برای مثاب با ایرپاد می توانید آن را به آیفون و کامپیوتر خود متصل کنید و به راحتی و سرعت دستگاه منبع صوت ایرپاد را تغییر دهید و بعد از چند لحظه می توانید به پخش صدا از منبع جدید بپردازید. به گفته اپل این زمان نسبت به نسل اول نصف شده  که بهبود قابل ملاحضه ای به حساب می آید اما باز هم جای پیشرفت برای کاهش این زمان وجود دارد.

نقد و بررسی Airpods 2 اپل
نقد و بررسی Airpods 2

عمر باتری و شارژ وایرلس

در مورد باتری Airpods 2 هم خبر خوب هست و هم بد

خبر خوب اینکه عمر باتری این دستگاه برای مکالمه بیشتر شده و بهبود ۵۰ درصدی را به لطف چیپ جدید اپل دارد.

خبر بد اینکه اگر از ایرپاد برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید شاهد بهبود چندانی نخواهید بود (شاید حتی هیچ بهبودی) اگر چه عمر باتری نسل یک هم نسبت به رقبا خوب است و با توجه به ابعاد کوچک کیس و حجم کم نیاز چندانی به پیشرفت در این زمینه دیده نمی شد.

نقد و بررسی Airpods 2 اپل‌‌

و اما شارژ بیسیم

‌‌

از نظر زیبایی بهتر بنظر میرسد اگر یک پد شارژ دی منزل یا میز خود در سر کار داشته باشید و بجای کابل لایتنینگ از آن برای شارژ دستگاه خود استفاده کنید همچنین کارکرد آن هم ساده تر است و مانند سایر محصولاتی که از این استاندارد استفاده می کنند کافیست آنرا بر روی پد شارژ بیسیم قرار دهید.(البته باید توجه داشته باشید که سرعت شارژ شدن ایرپاد به وسیله شارژر بیسیم کمتر از سرعت شارژ با کابل لایتنینگ است)

البته باید بدانید اگر در حال حاضر صاحب یک استند شارژ بی سیم هستید احتمالا قادر نخواهید بود از آن برای شارژ ایرپاد خود استفاده کنید ! ایرپاد به دلیل ابعاد کوچک سیم پیچ شارژ بیسیم آن کوچک تر است و نمی تواند در مرکز سیم پیچ استند های شارژ بیسیم رایج برای موبایل قرار گیرد و هنگام خرید پد شارژر بیسیم برای این محصول باید دقت کنید تا کیس ایرپاد بتواند در وسط آن باشد.

‌‌

نقد و بررسی Airpods 2 اپل

جمع بندی

شما با پرداخت ۱۵۹ دلار و خرید Airpods 2 از اپل استور ها یک ایرپاد با چیپ H1 دریافت خواهید کرد که دارای یک کیس استاندارد است که از شارژ بیسیم پشتیبانی نمی کند که اگر بخواهید کیس ایرپادتان از شارژر بیسیم هم پشتیبانی کنید مجبور به پرداخت ۴۰ دلار هزینه بیشتر هستید و با ۱۹۹ دلار یک ایرپاد با کیس با قابلیت شارژ وایرلس دریافت خواهید کرد. البته کیس شارژ بیسیم به تنهایی هم قابل خرید است و با ۷۹ دلار میتوانید آنرا دریافت و حتی برای ایرپاد های نسل ۱ خود استفاده کنید.

برای نتیجه گیری نقد و بررسی Airpods 2 ،ایرپاد بخش مهمی از فناوری است و نسل اول هم همینطور بوده اما ما دوست داشتیم اپل فقط کمی هم که شده کیفیت صدارا افزایش می داد که متاسفانه اینطور نشد. دو تغییر اصلی این محصول بهبود در کاهش تاخیر پخش صدا و قابلیت شارژ وایرلس است و عمر باتری مانند طراحی آن تغییر چندانی نداشته (که البته نمی توان ایرادی به آن گرفت زیرا باتری نسل ۱ هنوز هم جزو بهترین ها در رده خود است.

نتیجه نقد و بررسی Airpods 2 : به طور کلی اگر در حال حاضر صاحب نسل ۱ ایرپاد هستید و باتری آن هنوز سالم است ، خرید این محصول را به شما پیشنهاد نمیکنیم اما اگر  قصد خرید یک هدفون بی سیم جدید را دارید نسل دوم Airpod گزینه خوبی برای شماست.

نقاط قوت

  • راحتی بی نظیر
  • ابعاد و حجم کم
  • عمر باتری خوب

نقاط منفی

  • کیفیت صدا می تواند
  • نداشتن دسترسی راحت به وضعیت باتری

Shop