پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

مجهز شدن ایکس باکس وان به ماوس و کیبورد

مجهز شدن ایکس باکس وان به ماوس و کیبورد

 

مایکروسافت با وجود سابقه ی گذشته ی خود و تلاش بسیار زیادی که برای نزدیک کردن تجربه ی بازی با کامپیوتر و کنسول داشته توانسته pc ها و Xbox های خود را به هم نزدیک کند.

 

در حال حاضر مایکروسافت با همکاری RAZER در تلاشند که کنسول ایکس باکس خود را مجهز به ماوس و کیبورد کرده و کاربران ایکس باکس بتوانند تجربه ی استفاده از ماوس و کیبورد را داشته باشند و به لذت بازی خود اضافه کنند.

مجهز شدن ایکس باکس وان به ماوس و کیبورد

در طی آخرین مراسمی که به طور رسمی برگزار شده است این قابلیت قرار است به XBOX ONE اضافه شود.

با این وجود این موضوع به معنای آن نیست که تمامی بازی های کنسول ایکس باکس وان قادر خواهند بود که از ماوس و کیبورد پشتیبانی کنند چرا که تولید کننده ی بازی ها هستند میزان دسترسی و پشتیبانی ماوس و کیبورد را در بازی خود برای کاربر مشخص کنند.

اولین بازی ای که از این قابلیت بهره مند خواهد شد عنوان Warframe است.

مجهز شدن ایکس باکس وان به ماوس و کیبوردمایکروسافت اعلام کرده که تعداد بسیار زیادی از ماوس‌ها، کیبوردها و میکروفون‌ها، چه بی‌سیم و چه سیم‌دار، توسط ایکس باکس وان پشتیبانی خواهند شد. همچنین به‌زودی، موس و کیبورد ویژه‌ی کمپانی ریزر برای پلتفرم‌های ایکس باکس وان معرفی خواهد شد.

گفتنی است که اطلاعات بیشتری از پشتیبانی ایکس باکس وان از ماوس و کیبورد و همکاری مایکروسافت و ریزر، در قسمت بعدی Inside Xbox که در تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) پخش خواهد شد، در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

Shop