سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

تشخیص کارت گرافیک تقلبی از اصلی

تشخیص کارت گرافیک تقلبی از اصلی

باتوجه به اینکه کارت های گرافیکی تقلبی به معضل جدی ای تبدیل نشده اند اما در ایران هنوز کارت های تقلبی ای مشاهده میکنیم. همچین شما عزیزان میتوانید با نرم افزار GPU-Z V2.12 و نسخه های جدیدتر آن تقلبی بودن کارت های گرافیکی را تشخیص دهید.

معمولا کارت گرافیک تقلبی دارای پردازنده ضعیفی  هستند اما آن دسته از افرادی که این کارت های گرافیکی را وارد بازار میکنند با دستکاری کردن BIOS و درایور ،کارت تقلبی را به جای کارت اصلی و گرانتری جا میزنند.

تشخیص کارت گرافیک تقلبی از اصلی

به عنوان نمونه کارت گرافیک RTX 2060 تقلبی با پردازنده GK106 در دسترس قرار گفت که در اصل مرتبط با سال ۲۰۱۲ میلادی بوده و از تکنولوژی ساخت ۲۸ نانومتری بهره مند است.GPU-Z توانایی این را دارد که مشخصات کارت گرافیک مورد نظر را با مطابقت دادن مشخصات کارت های اصلی از سرور مرجع انویدیا هرگونه کارت های تقلبی را تشخیص دهد.

از قابلیت های ویژه ی این برنامه میتوان به استخراج و آپلود کردن BIOS کارت های گرافیکی سری RTX2000 انویدیا اشاره کرد. با توجه به نسخه ی جدید این برنامه نیز میزان مصرف انرژی کارت‌های انویدیا به دو صورت درصد توان طراحی گرمایی و مقدار عددی آن (وات) نمایش داده می‌شود. از مشکلات رفع شده هم می‌توان تداخل GPU-Z با قابلیت ضد چیت VAC و خطا در خوانش پهنای باند حافظه در کارت‌های RTX 2080 و  RTX 2080 Ti با حافظه نوع GDDR6 را برشمرد.

Shop