شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

اموزش هارد ریست تبلت و گوشی چینی اندرویدی

آموزش ساده ریست دستی، Wipe Data, فرمت کردن، و حذف قفل پترن تبلت و گوشی های چینی قابل استفاده برای تمامی مدل ها.

مشکل تبلت : روی لوگو اولیه گیر کرده و دستگاه بالا نمی آید یا هم گوشی هنگ می کند و سرعت آن خیلی کند شده است. در برخی موارد هم ممکن است شما رمز و الگوی دستگاه را فراموش کرده باشید که در این صورت هم می توانید از این روش استفاده کنید.

هشدار : یادتان باشد با این کار تمامی اطلاعات دستگاه شما شامل تصاویر، فیلم ها، مخاطبین، برنامه، پیامکها و … حذف خواهد شد!

و اما آموزش :

ابتدا گوشی یا تبلت را خاموش کنید .

کلید ولوم بالا و کلید power را همزمان با هم نگه دارید ( به مدت ۷ ثانیه) و وارد منوی تنظیمات می شوید (به عبارت بهتر وارد منوی ریکاوری می شوید) سپس از منوی نمایش داده شده با فشردن کلید ولوم به ترتیب روی گزینه wipe data/factory reset و wipe cache رفته و با فشردن کلید پاور OK میکنیم و از گزینه های نمایش داده شده گزینه YES – delete all user data را می زنیم، حدود ۲ دقیقه طول می کشد که گوشی کاملا فرمت و هارد ریست شود .

زمانی که پیغام data wipe complete را دریافت کردید این دفعه در منوی ریکاوری گزینه reboot system now را می زنیم تا گوشی یا تبلت ریستارت شود؛ استارت اولیه دستگاه ممکن است دقایقی طول بکشد که طبیعی است. حالا بعد از لود کامل تبلت خواهید دید که دیگر اثری از قفل الگو نخواهد بود.

نمونه تصویر منوی ریکاوری در دستگاه های مختلف اندرویدی که شما در هریک باید بر روی گزینه مشخص شده با علامت فلش کلیک کنید تا دستگاه شما هارد ریست شود؛ در نهایت هم باید Reboot را انتخاب کنید تا گوشی ریستارت شود :

Shop